Adatlap


Esettanulmány címe:
Kiterjesztett valóság a gyártósoron
Az esettanulmányban szereplő ügyfél ágazati besorolása:
feldolgozóipar
Az esettanulmányban szereplő ügyfél piaci bemutatása - ágazat, cégméret, piaci körülmények, erőforrások:
A PBC Linear egy lineáris mozgástechnikai elemek, szerelvények tervezésével, gyártásával és tesztelésével foglalkozó cég az amerikai Illinois államban. Munkavállalóinak száma 150-200 fő.
A megoldandó üzleti probléma bemutatása:
Az öregedő szakállomány nyugdíjba vonulásával hatalmas tudásbéli űr keletkezik a munkavállalók sorában. Ugyanez az állomány felelős az újonnan belépők felkészítéséért, kiképzéséért. 10 éve még elegendő alkalmazott volt az állomány képzésének, átképzésének akadálytalan lebonyolítására. A képzés ily` módon, On-The-Job keretek között, 4-6 hétig tartott. A nyugdíjba vonulásokkal a szakoktató állomány létszáma megcsappant, a megmaradt szakembereket folyamatosan ki kell szakítani a kiszabott munkafolyamatukból, hogy segíteni tudjanak máshol. A képzés minőségére nagy hangsúlyt kell fektetni, hiszen nagyon könnyű selejtet csinálni egy 200 USD-s alkatrészből és egy hibás munkamódszertan, egy hibás beállítás miatt 50-60 selejtes darabot is gyárthatnak, mire realizálódik a hiba.
Az alkalmazott megoldás bemutatása és a bevezetést követően elért üzleti előnyök:
A Taqtile Manifest ipari kiterjesztett valóság szofvermegoldás implementálásával olyan lépésről lépésre vezető munkafolyamatokat, üzemeltetési- és beállítási instrukciókat készítenek, mellyel a legtapasztalatlanabb munkavállaló is hiba nélkül tudja elvégezni a rá bízott feladatot. Először is egy munkavállaló elvégzi az adott feladatot, mely során videó-, képi és egyéb digitális tartalmakat készítenek, részletes magyarázatot írnak. A munkafolyamat lépéseit, média tartalmakat, dokumentációt böngészőn keresztül feltöltik, majd egy AR céleszközzel térben kihelyezik ezeket az instrukciókat az üzemeltetett, tanítani kívánt berendezés köré. Ezeket a tartalmakat bármely munkavállaló eléri AR-képes Android eszközzel, iPad-el vagy fejen hordott céleszközzel. Ugyanez a módszer az átképzést, szintentartó képzések hibamentes és gyors végrehajtását is támogatja. Bármikor kezdeményezhető távsegítség, mely során a távoli szakembernek nem szükséges távoli telephelyre, de még csak a gyártócsarnokba sem lemennie, hiszen a céleszköznek köszönhetően pontosan ugyanazt látja, mint a helyszínen lévő mérnök/technikus/munkavállaló, az Ő szemszögéből. Előnyök: hibamentes munkavégzés, gyorsabb felkészítés, szakemberek rendelkezésre állásának növelőse, üzemeltetés és karbantartás esetén berendezés előéletének digitális nyomonkövetése, csoportvezetők munkájának támogatása a kiosztott munkafolyamatok rendszerszintű áttekintésével, meglévő back-end szoftverekkel összekapcsolható API-kon keresztül, IoT szenzorintegráció